Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Файли Twitter проти ФБР: Ілон Маск і більшість американців прагнуть захистити свободу слова

Категорія:

Цього тижня новий підкомітет Палати представників проведе перші слухання з питання найбільшої в історії США системи цензури.

 

Роль ФБР у низці скандалів залишатиметься предметом гарячих дебатів у Конгресі. Однак члени обох сторін повинні погодитися з необхідністю розслідувати одне з найсерйозніших звинувачень: цензура за допомогою де-факто наказів нібито незалежній соціальній мережі.

«Файли Twitter» розкрили операцію ФБР з моніторингу та цензури вмісту соціальних медіа — зусилля настільки приголомшливі та нав’язливі, що співробітники Twitter навіть скаржилися у внутрішньому листуванні, що «вони всюди лізуть і все перевіряють».

Взагалі, якось так сталося, що в Twitter опинилися десятки колишніх агентів і керівників ФБР, зокрема Джеймс Бейкер, який значною мірою фігурував у низці випадків, коли ФБР закидали ймовірну упередженість. Бейкер обіймав посаду заступника головного юрисконсульта Twitter, Inc. з червня 2020 року по грудень 2022 року, доки його публічно не звільнив генеральний директор Ілон Маск. Після оприлюднення внутрішніх повідомлень Twitter («Файли Twitter») щодо обмеження розповсюдження новинної статті щодо матеріалів з ноутбука Хантера Байдена на платформі напередодні президентських виборів 2020 року, які Twitter на той час помилково назвав потенційним порушенням своїх правил щодо зламаних матеріалів, Маск висловив занепокоєння щодо можливої ролі Бейкера в придушенні інформації про ноутбук. Саме це й стало причиною звільнення Бейкера, а також його передбачуване втручання в оприлюднення «файлів Twitter».

Теперішнє керівництво Twitter тепер, здається, визнає, що компанія працювала як агент ФБР і виконувала більшість вимог щодо призупинення, видалення або блокування інформації у соціальних мережах. Водночас ФБР наполягало на тіснішій співпраці щодо видалення контенту.

Ми не знаємо повного масштабу цієї операції та її впливу, але Конгресу слід знати, чи ФБР та інші агентства створили систему сурогатної цензури. Єдина причина, чому ми зараз маємо раніше секретні комунікації Twitter, полягає в тому, що ексцентричний мільярдер купив компанію.

Реакція ФБР на розкриття цих тривалих таємних повідомлень особливо жахлива. Коли деякі критики засудили це як грубу цензуру, ФБР звинуватило їх у тому, що вони «прихильники теорій змови… подають американській громадськості дезінформацію». Таким чином, критика роботи ФБР щодо цензури громадян призвела до офіційної заяви, що засуджує цих громадян.

Але громадськість розуміє загрозу та рішуче підтримує розслідування ролі ФБР у цензурі соціальних мереж. Попри те, що деякі політики та експерти наполягають на цензурі, більшість американців все ще хочуть захисту свободи слова.

Наші інтереси: 

Інтернет-гіганти стали реальною загрозою демократії, коли вони примусово визначають, що вам можна знати, а що ні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Починаються серйозні розслідування, адже завдяки цензурі у Твіттері та інших соцмережах відбулась фальсифікація виборів-2020. Це вже не приховати. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Починаються серйозні розслідування, адже завдяки цензурі у Твіттері та інших соцмережах відбулась фальсифікація виборів-2020. Це вже не приховати. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!