Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Екс-президент Естонії Тоомас-Хендрик Ільвес звернувся до російських "лібералів"

Засудіть багатовікове насильство, імперіалізм та колонізацію сусідів Росії та заявіть, що розумієте, що історія накладає особливі зобов'язання на будь-яку майбутню Росію. Ваша "культура", якою б великою вона не була колись, не може служити вам індульгенцією і не дає вам ніяких особливих привілеїв.

22112902.jpg

Тоомас Хендрік Ільвес. Фото: Guardian / Martyn Goodard

"Я завжди поважала Президента Естонії Тоомаса Хендріка Ільвеса (2006-2016)" – написала естонка Яніка Меріло (Jaanika Merilo), яка з 2014 року допомагає Україні в ІТ сфері, керівниця ELEKS Nordics, засновниця благодійного проекту Angels і яка зараз є радницею міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Вона опублікувала його звернення до російської опозиції, а добрі люди переклали українською.

1. Перестаньте бути такими самозакоханими. Не кажіть про «план Маршалла» для Росії, коли ті, хто повинен буде його фінансувати, щодня читає про нові звірства в Україні.

2. Не називайте західних людей нацистами за те, що вони не хочуть, щоб росіяни їздили в їх країни. Ми бачили занадто багато поганих поведінок (з боку росіян в Європі), нападок і навіть насильство у відношенні українських біженців і графіті "Z" на стінах тисячолітніх соборів, щоб це терпіти.

3. Не погрожуйте нам сценаріями жахливих бід у разі відмови допомогти вам фінансово. Це називається шантаж. Нікому не подобається, коли у нього вимагають гроші.

4. Проявіть трохи відповідальності та покайтеся за злочини Росії. «Это были не мы» не працює, коли всі ми знаємо, що ліберал №1 називав грузин «гризунами» і виправдовував анексію Криму.

5. Засуджуйте війну проти України. (Завжди й кожен раз, коли ви щось пишете або говорите.)

6. Засудіть багатовікове насильство, імперіалізм та колонізацію сусідів Росії та заявіть, що розумієте, що історія накладає особливі зобов'язання на будь-яку майбутню Росію.

7. Стверджуйте знову і знову, поки самі не почнете в це вірити, що Росія як країна не має жодних особливих прав.

8. Що ваша "культура", якою б великою вона не була колись, не може служити вам індульгенцією і не дає вам ніяких особливих привілеїв (копія повідомлення - урядам Німеччини і Франції).

9. Не згадуйте переконливо спростовану теорію зі шкільного підручника у тому, що Версальський договір привів до Гітлера. Це був німецьким піар-ходом. Сам її автор, Кейнс пізніше шкодував, що відстоював цю позицію.

10. Зрозумійте, що ваш шлях до сім'ї цивілізованих країн, до яких ставляться серйозно, буде довгим і тернистим. Він уважно відстежуватиметься і, можливо, найпильнішим чином – саме тими, кого ви найбільше пригнічували.

11. Зрозумійте, що у світі є ціла низка країн більших за Росію, які ніколи не чинили таких жахливих злочинів, які росіяни вчинили проти своїх сусідів. Ці країни більше заслуговують на увагу і допомогу, ніж ви.

12. "Ніколи", і я маю на увазі "ніколи" не скигліть: «Але росіяни постраждали більше за всіх». Те, що ви робите або зробили з собою – це ваша справа. Те, що ви зробили з усіма іншими – починаючи від японців усюди вздовж ваших кордонів і до Фінляндії – є нашим. Хочете ви цього чи ні, але ті, хто не стикався з вашими злочинами, зрештою матимуть менше голосу, ніж ті, хто стикався.

13. Усвідомте також, що до того, як можна буде обговорювати будь-який «план Маршалла»,

13A. Україну потрібно відбудувати. Ви повинні будете взяти участь у цих зусиллях, не маючи права голосу,

13В. Ви повинні будете брати активну участь у затриманні та доставленні за кордон для суду тисяч ваших військових злочинців – від дрібних до найвищих. І ця робота йтиме за безпосередньою участю українських слідчих та поліції. На вашій землі та у ваших архівах.

14. Так чи інакше, все вищезгадане має бути виконано, якщо ви хочете отримати "план Маршалла".

Настав час поглянути на факти – це жорстка, холодна розмова про відповідальність, як її розуміємо ми – ті, кому доведеться платити за будь-який "план". Якщо вам це не подобається, завжди є альтернативний післявоєнний американський план, на який Рузвельт наклав вето, відомий як "План Моргентау". Поцікавтеся, що це таке.

Довідка: «План Моргентау» передбачав розчленування Німеччини, перехід важливих промислових районів під міжнародний контроль, ліквідацію важкої промисловості, демілітаризацію та перетворення Німеччини на аграрну країну (Wikipedia).
 

Наші інтереси: 

Нарешті європейські політики почали говорити "хорошим росіянам" про їхню відповідальність і пояснювати, що це – не "путінська війна в Україні", як ДОСІ пишуть західні ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи