Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 20
  • Переглядів: 23

Довіра українців до влади впала за останній рік, критично низькою лишається довіра судам і прокурорам – опитування

Категорія:

Світ:

Довіра уряду впала до 20%, до Верховної Ради – до 13%. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам – порівняно з минулим роком ситуація не змінилася. Підтримка ЗСУ залишається дуже високою – 92% довіряють і лише 2% не довіряють (рік тому показники були, відповідно, 96% і 1%).

Упродовж 2-17 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування, згідно з яким довіра українців до Президента, уряду та Верховної Ради впала за 2024 рік.

Як йдеться у повідомленні КМІС, у грудні 2024 року Президенту довіряли 45% респондентів, не довіряли – 31%. Рік тому йому довіряли 62%, не довіряли – 18%.

Довіра уряду впала до 20% (з 26% у грудні 2023 року), не довіряють уряду 53% опитаних (у грудні 2023 року - 44%). Баланс довіри за останній рік знизився з -18% до -33%.

У випадку Верховної Ради рівень довіри за останній рік майже не змінився (13% зараз проти 15% у грудні 2023 року), проте з 61% до 68% зросла частка тих, хто не довіряє парламенту. Якщо у грудні 2023 року баланс довіри-недовіри становив -46%, то зараз - -55%.

Підтримка ЗСУ залишається дуже високою – 92% довіряють і лише 2% не довіряють (рік тому показники були, відповідно, 96% і 1%). Баланс довіри-недовіри – +90%.

СБУ також зберігає досить високий рівень довіри, хоча він і падає. Так, 54% українців довіряють СБУ, не довіряють 21% (у грудні 2023 року показники були 58% до 16%). Баланс довіри-недовіри становить +33% (торік було +42%).

Довіра поліції також знизилася – з 41% до 37%. При цьому з 29% до 38% стало більше тих, хто не довіряє. Баланс довіри-недовіри знизився з +12% у грудні 2023 року до -1% зараз.

Критично низькою лишається довіра судам і прокурорам. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють – відповідно, 63% і 67%. Порівняно з минулим роком ситуація не змінилася.

Як зазначають соціологи, церква раніше була інституцією-лідером за довірою, проте за останні роки істотно втрачала в довірі, зокрема, низхідний тренд стабільно мав місце і в період 2021-2023 років.

Довіра українським ЗМІ лишається доволі низькою з незначним, але низхідним трендом за останній рік. Так, зараз українським ЗМІ довіряють 27%, не довіряють 42% (решта 32% мають невизначене ставлення). У грудні 2023 року довіряли 29%, не довіряли 40%.

Наші інтереси: 

Розуміємо, що з такою владою і ворогів не потрібно. Але маємо, на жаль, окрім зовнішнього ворога внутрішнього – продажних безпринципних суддів, хитрих прокурорів, які поголовно стали інвалідами задля отримання додаткових грошей з державного бюджету (їм мало!) і безпринципних чиновників у вищих ешелонах з низькими кваліфікацією та моральними якостями.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Традиційна українська картина: спочатку обирають, потім лають і недовіряють!

Єхидне запитання: чи можна довіряти тим 73%, які обирали нинішню владу, обирати нову владу?!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Традиційна українська картина: спочатку обирають, потім лають і недовіряють!

Єхидне запитання: чи можна довіряти тим 73%, які обирали нинішню владу, обирати нову владу?!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Так отож!