Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Чому мозок складається з двох половинок і які це нам дає переваги

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Людський мозок еволюціонував, щоб мати дві половинки, і ця подвійна конструкція дає нам певні переваги, повідомляє нове дослідження, проведене вченими з кафедри біопсихології Інституту когнітивної неврології Рурського університету в Бохумі (Німеччина), повідомляє senfil.net.

Ми давно знаємо, що різні половинки людського мозку мають різне призначення.

Наприклад, ліва половина або ліва півкуля, як правило, відповідає за мову і вимову, в той час як права півкуля зазвичай контролює розпізнавання осіб і емоції.

Одною з переваг наявності двох половинок певної області мозку, яка відповідає за виконання конкретної і складної задачі, може полегшити роботу мозку при одночасному виконанні різних функцій.

Іншими словами, якщо одна частина мозку має справу з конкретною функцією, як мова й вимова, інша частина може виконувати щось інше, наприклад, розпізнавання осіб, що в свою чергу дозволяє мозку «жонглювати» різними функціями дуже ефективним чином.

Але крім того, вочевидь, від цього ділення навпіл виграють пізнавальні навички, включаючи вербальну комунікацію і навички читання.

До 1970-х років вчені вважали, що асиметрична природа мозку була винятковою характеристикою людини. Експерименти показали, що такі асиметрії можна також знайти в інших тварин, таких як зяблики, пацюки і кури.

Недавні дослідження показали, що насправді ми можемо знайти їх навіть у безхребетних, таких як черв'яки, слимаки і бджоли.

Незважаючи на останні дані, як і раніше, потрібне проведення набагато більшої кількості досліджень, щоб в повній мірі зрозуміти складність асиметрії мозку, говорять дослідники. У кінцевому рахунку, ця асиметрія мозку може допомогти вченим краще зрозуміти, як влаштований мозок.

 

Наші інтереси: 

Вивчаємо власні можливості.

Підписуюсь на новини

Останні записи