Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

2016-й рік оголошений Міжнародним роком зернобобових

Світ:

Спецтема:

68-ма Генасамблея ООН проголосила 2016-й Міжнародним роком зернобобових. В ООН підкреслюють, що зернобобові є незамінними культурами для вразливих категорій населення. Вони є доступною за ціною альтернативою тваринного білка: близько 20-25% ваги зернобобових - це білок; у пшениці цей показник дорівнює 10%, у м'ясі - від 30 до 40%.

 

Зернобобові також багаті на мікроелементи, амінокислоти та вітаміни групи B, які є життєво важливою складовою здорового раціону харчування. Про це йдеться у статті "Досі їсте м’ясо? ТОП-5 новин науки, які надихають стати веганом" Павла Вишебаби на УП. Життя.

Генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН зазначив, що виробництво зернобобових є високоефективною технологією з погляду водозбереження, особливо, у порівнянні з іншими джерелами білка.

Для виробництва одного кілограма дала (дробленого гороху або сочевиці) потрібно 50 літрів води. Для виробництва ж одного кілограма курячого м'яса необхідно 4 325 літрів води, одного кілограма баранини - 5 520 літрів, а одного кілограма яловичини 13 000 літрів.

У статті автор пише про одну з найгучніших заяв 2015 року, яку зробило Міжнародне агентство з вивчення раку Всесвітньої організації охорони здоров'я (IARC). А саме - про результати понад 800 досліджень раку і його зв'язку зі споживанням м'яса.

По завершенню двадцятирічних дослідів, Агенство оголосило, що відносить оброблені м’ясопродукти – шинку, сосиски, солонину, в'ялене м'ясо, м'ясні консерви тощо – до списку "Групи 1", сполук, які критично підвищують вірогідність онкохвороби.

До цієї групи вже входять такі надшкідливі канцерогени як миш’як, тютюн, азбест і дизельні випари.

Кожна 50-грамова порція м'ясопродуктів, вживана щодня, підвищує вірогідність захворювання на рак прямої кишки на 18%, - йдеться в заяві, яку оголосив голова департаменту агенції з дослідження раку Всесвітньої організації охорони здоров‘я Курт Страйф.

Червоне м'ясо, таке як яловичина, баранина та свинина, експерти віднесли до "Групи 2А" - сполук, що "можливо" викликають рак.

Це не означає, що людина точно захворіє на онкохворобу, якщо вживатиме оброблене м’ясо. Радше це можна порівняти із додаванням все більшого числа куль до барабану під час гри в "російську рулетку".

Кожні 50 грам обробленого м’яса щодня = +18% вірогідності захворіти онкохворобою.

Кожні 100 грамів приготовленого червоного м’яса =+17% до ризику. Саме такі дані оприлюднила IARC - найбільш авторитетна інституція вивчення раку.

 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Хоч якась користь від того недолугого ООН..

13 000 л води для "виробництва" 1 кг яловичини....м'ясоїдство руйнує планету..

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Хоч якась користь від того недолугого ООН..

13 000 л води для "виробництва" 1 кг яловичини....м'ясоїдство руйнує планету..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Нарешті про це заговорили! Це початок переходу до іншої системи харчування.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Вірю в те, що розумію.