Аватар пользователя Віктор Макаренко
Віктор Макаренко
  • Visits: 8
  • Хиты: 9

Кутя та ельфійський хліб – священна їжа української традиції з часів Трипілля (відео)

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Слово «хліб» походить від «хлебтати», тобто він був рідким або напіврідким. Це той хліб, який донині використовують українці, вшановуючи предків. Він називається КУТЯ, що значить «святий». Його готують до сходу Сонця, а перед вживанням ставлять під образами на ПОКУТІ – священному місці хати. А що таке «ельфійський хліб»?

210109igorkaganecioksanabilozir.jpg

Ігор Каганець і Оксана Білозір у студії відеоканалу Гартленд
Ігор Каганець і Оксана Білозір у студії відеоканалу Гартленд

Учасники дискусії:

  • Оксана Білозір – політик, громадський діяч, народна артистка.
  • Ігор Каганець, письменник, футуролог, засновник порталу AR25.ORG.

Повне відео: Скидаємо зайву вагу – ефективно і комфортно. Епізод 10.

Обговорення і посилання на сайті "Народний Оглядач"

Додаткове пояснення:

  • Різновидом куті є КОЛИВО – «їжа померлих предків»: спільна страва, яку по черзі – по колу, за рухом Сонця – споживають з одного посуду. Таку кутю їдять на похоронах або на поминках. Зі словом «коливо» пов’язані слова околіти (померти, завершити коло життя), покоління (ті, що разом розгортають нове коло).
  • Кутя-коливо подобається предкам тому, що вони вживали саме її. Вона була для них близькою, звичною і смачною. Святі пращури любили та шанували саме такий рідкий хліб.
  • Нині кутю роблять з попередньо замоченого і перевареного пшеничного або ячмінного зерна, заправленого медом, перетертим маком, горіхами, родзинками й узваром. Первинна, арійська кутя була така ж сама, тільки з живого зерна. Якщо пшеничне чи ячмінне зерно замочити на одну-дві доби і поставити в тепле місце, то в ньому відбувається автоліз (реакція розщеплення), внаслідок чого зерно перетворюється на біоактивну їжу, співмірну за корисністю зі свіжими плодами. Це їжа, яка підтримує життя.

Зі статті «Термоядерний хліб аріїв»

Наші інтереси: 

Повернення традицій харчування — відновлення людини

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...