Аватар пользователя Ігор Каганець
Ігор Каганець
  • Visits: 17
  • Хиты: 26

Петро Олар: Україна і Литва пам’ятають спільне походження

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

UKRAJINOS TV ir DOKUMENTINIO KINO REŽISIERIUS PETRO OLARAS, Atgimimo laikų Ostankino TV laidos "Vzgliad" ("Žvilgsnis") operatorius ir vienas iš 10 laidos režisierių, 1989 rugpjūčio 23-ąją skridęs ir filmavęs virš Baltijos Kelio, 1991 sausio 13-ąją malūnsparniu skraidęs ir filmavęs Vilnių iš oro, Rusijos demokratiniam atgimimui pasibaigus, 10 metų dirbęs Vatikano TV ir lydėjęs keliolikoje kelionių po pasaulį popiežių šv. Joną Paulių II, ir rengęs reportažus apie jo keliones italų ir ukrajinų kalbomis  - štai jau penkti metai gyvena ir kuria Lietuvoje.

Jis kartu su bendraminčiais Ukrajinoje ir Lietuvoje kuria tarptautinės Informacinės erdvės tarp LDK tautų - Lietuvos, Ukrįajinos, Lenkijos ir perspektyvoje Baltų Rusijos – Televiziją "Tarpjūrių TV" ("Intermarium TV-7", "Міжмор'є ТБ-7") bei svetainę keliomis kalbomis "Liaudien apžvalgininkas" ("Народний Оглядач"): http://ar25.org/lt. Susipažinimo su Petro Olaru pokalbį apie mus vienijančius siekius ir tikslus kviečiu skaityti čia, Livijos Gradauskienės rašinyje Kretingos "Pajūrio naujienose":

160728petroolar.jpg

Петро Олар
Петро Олар

Оператор та ТБ режисер Петро Олар під час Литовського відродження працював в Останкінському ТБ у групі передачі "Взгляд", 23 серпня 1989 року він знімав з літака Балтійський Шлях.

13 січня 1991 року, коли Литва захистила свою державу під час наїзду танками на людей у Вільнюсі, після краху демократичного шляху розвитку Росії, залишив Москву та 10 років працював у Ватикані на ТБ, супроводжував папу Римського Івана Павла ІІ в його подорожах, а після його смерті у 2005 році  - повернувся до життя в Україну.

Під час Українського повстання за Свободу та захист своєї Незалежності, Петро постійно їздив з допомогою на фронт, співпрацював з волонтерами, і разом з дружиною Анною постійно віз допомогу з Литви до бійців.

Петро Олар вже 4-ий рік співпрацює з Литвою, а зараз переїхав на постійне життя до Литви, де організує інформаційний простір для народів ВКЛ - Литви, України, Польщі та у перспективі - Білорусії, розвиває інтернетне ТБ "Міжмор'я TV-7" та портал "Народний Оглядач" ar25.org.

Огляд підготував Юозас Валюшайтіс.

Наші інтереси: 

Треба знати про наших друзів і поширювати інформацію про їхні добрі справи.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...