Оксана Колосовська's picture
Оксана Колосовська
  • Visits: 5
  • Hits: 5

Путін став заручником власної гібридної війни проти України

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

"Путін розуміє усі наслідки української історії успіху. Йому варто зрозуміти, що він тепер в'язень гібридної війни, яку він сам розв'язав, але в якій не може перемогти", - зазначає Пітер Дікінсон, головний редактор англомовної служби UATV і видавець журналів "Business Ukraine" та  "Lviv Today".

У квітні виповниться третя річниця гібридної війни Росії проти України, яка коштувала життя 10 тисячам людей і кінця якої досі не видно.

Конфлікт виснажив і змінив Україну так, що наслідки будуть проявлятися ще багато років. Але і Росії він не приніс жодної вигоди, а лише рани, які вона завдала сама собі.

Таємна війна, розв'язана Володимиром Путіним, обвалила російську економіку, ізолювала Росію на міжнародній арені, згуртувала НАТО і підштовхнула Кремль до посилення конфронтації із Заходом, в якій реалістично він не може перемогти.

Проте, на такому тлі все одно немає жодних одзнак, що Москва намагається зберегти лице і вийти з конфлікту. Але чому російський президент настільки готовий прийняти тяжкі наслідки його нищівної політики щодо сусідньої країни?

На перший погляд впертість Путіна суперечить будь-якій логіці. Зрештою, російська спроба розділити Україну швидко провалилася. Це було очевидно вже влітку 2014 року, коли очікуваної масової підтримки російського вторгнення у східних і південних українських областях не відбулося.

Санкції Заходу досі діють, а Україна виявилася на подив міцною у протистоянні Росії, попри корупцію і політичний хаос в Києві.

"Відсутність очевидного ослаблення західної позиції повинна була б створити родюче підгрунтя для дипломатичного завершення війни. Але ситуація на окупованих територіях Донбасу, здається, рухається в протилежному напрямку. Заморожений конфлікт тепер здається найбільш реальним сценарієм, який залишить Росію і Захід у пастці довгострокової конфронтації, а Україна буде затиснута між ними".

 У Путіна насправді може бути значно менше простору для маневру, ніж багато оглядачів думають. Він "осідлав тигра російського імперіалізму" і надто добре знає, що може статися, якщо він спробує загнати "звіра в клітку".

Прості росіяни, схоже, змирилися з труднощами, які їм принесли останні три роки. А це стало можливим лише завдяки регулярним ін'єкціям шовінізму. Вже з'явилися перші ознаки згасання ейфорії.

Масштабний відступ на Сході України, як того вимагають Мінські домовленості, може спричинити націоналістичний спалах, який призведе до повалення режиму. Також є деякі практичні питання, які теж слід враховувати.

Кінець окупації Донбасу відкриє регіон для української влади, а також агенцій з надання допомоги і міжнародних ЗМІ. Вони почнуть прочісувати місцевість, усіяну доказами російських воєнних злочинів. А частина населення, яка захоче продемонструати свою лояльність Україні, почнуть розповідати про кошмари окупаційної реальності.

"Те, як Кремль заперечує пряме втручання на Сході України, вже заслужило осуд міжнародної спільноти. Але ситуація буде гіршою, коли руйнації, катівні і масові захоронення після путінської таємної війни відриються перед всім світом".

Навіть якщо такі питання вдасться якось вирішити, цього буде все одно не достатньо, щоб закінчити війну. Небажання Путіна йти на компроміси в Україні бере свій початок з його відмови визнавати статус-кво після 1991 року, а також з його страху перед повністю незалежною Україною.

"Для Путіна, як і для багатьох росіян, Україна - це не окрема країна. Він часто повторював своє переконання, що українці і росіяни - "один народ", маючи на увазі, що українці - лише складова великого російського світу на чолі з Москвою.

І тому, з огляду на таку логіку, для Кремля і його лідерів існування демократичної і європейської України - це найбільший кошмар.

Якщо українська революція досягне успіху, залишиться питанням часу, коли таке ж повстання відбудеться в Росії".

Кремль постійно наполягав на тому, що європейська демократія - це щось чужорідне для російського народу. Демократична і багата Україна знищить це твердження.

Особисте виживання Путіна залежить від поразки його ворогів. Поки він не зіштовхнеться зі значно більшою силою демократичного світу, він буде продовжувати війну, поки не помре.

Раніше на сторінках Foreign Policy старший директор Penn Biden Center for Diplomacy and Global Engagement, колишній заступник міністра оборони США і екс-радник віце-президента Джозефа Байдена з зовнішньої політики Майкл Карпентер писав, що США за допомогою шести кроків можуть зупинити Путіна в Україні.

Експерт радить новій адміністрації у Вашингтоні продовжувати роботу над зміцненням здатності української армії захищатися.

Зокрема, програма підготовки українських військових повинна продовжитись. А крім того, США повинні передати ЗСУ оборонну летальну зброю включно з протитанковими ракетами і контрбатарейними радарами з системами контролю вогню. 
 

Джерело.

Наші інтереси: 

Путін вже програв. Треба просто "дотиснути" звіра.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Паперовий альманах «Гартленд»: як замовити і отримати поштою

У паперових випусках «Гартленду» зібрані найкращі статті «Народного Оглядача» з метафізики, релігії, магічної традиції, націоналізму, расології, біоритмології, оздоровлення, правильного харчування,...

Comments

Володимир Федько's picture
0
No votes yet
Submitted by Володимир Федько on 30 March, 2017 - 22:55

Імперія Зла повинна згинути!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 31 March, 2017 - 11:29

Хто помиляється?...

Пітер Дікінсон wrote:
Зрештою, російська спроба розділити Україну швидко провалилася.

Der Spiegel wrote:
Через два роки після мінської угоди, Донбас фактично включений до складу РФ як «частина російського федерального округу», ... ніякого шляху назад більше нема

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 31 March, 2017 - 14:09

Москва планувала розділити Україну по Дніпру, а також отримати південні області. Але вдалося відхопити тільки територію компактного проживання російської меншини, яка зараз прискорено руйнується (і територія, і меншина).

Арсен Дубовик wrote:
Хто помиляється?...
<a href="https://www.ar25.org/node/35999" class="bb-url" rel="nofollow">Пітер Дікінсон</a> каже:<blockquote class="bb-quote-body">Зрештою, російська спроба розділити Україну швидко провалилася. </blockquote>

<a href="https://www.ar25.org/node/36004" class="bb-url" rel="nofollow">Der Spiegel</a> каже:<blockquote class="bb-quote-body">Через два роки після мінської угоди, Донбас фактично включений до складу РФ як «частина російського федерального округу», ... ніякого шляху назад більше нема</blockquote>

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Андерс Фальке's picture
0
No votes yet
Submitted by Андерс Фальке on 2 April, 2017 - 22:39

Демократична та оновлена Московія буде ще гіршим противником Русі-України. Хіба Україні стало легше після 'демократичних' перетворень Петра І? Хіба стало легше після лютневої революції, а потім після жовтневого coup d'état? Хіба стало легше Україні зараз, з 'молодим та енергійним лідером' Путіним? А далі що? Модерна, демократична Московія проковтне Україну-Русь, а модерний демократичний Захід лише зрадіє. Про 'демократичну' Московію добре висловився Дмитро Корчинський - раджу послухати :)

https://www.youtube.com/watch?v=9Bpw5qcVu6s

Миролюбність і озброєність!

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 3 April, 2017 - 12:39

Це справді так. Проте варто уточнити, що нам треба перейматися не ослабленням Московії, а посиленням України. Тоді це буде правильна змагальність, бо вона веде до еволюції. І тоді нам сприятиме Всесвіт.

Москва для України - це антитеза, яка потрібна для поглиблення і розгортання Арійської тези.

Москва має бути усунута з історичного розвитку, але нам треба працювати не на ослаблення Москви, а на посилення України.

Андерс Фальке wrote:
Демократична та оновлена Московія буде ще гіршим противником Русі-України. Хіба Україні стало легше після 'демократичних' перетворень Петра І? Хіба стало легше після лютневої революції, а потім після жовтневого coup d'état? Хіба стало легше Україні зараз, з 'молодим та енергійним лідером' Путіним? А далі що? Модерна, демократична Московія проковтне Україну-Русь, а модерний демократичний Захід лише зрадіє. Про 'демократичну' Московію добре висловився Дмитро Корчинський - раджу послухати :)
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=9Bpw5qcVu6s" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=9Bpw5qcVu6s</a>

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!