Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 189
  • Hits: 200

Кіберопір: 15-річний юнак зробив ще одну фейкову «Дію», що повністю копіювала державний застосунок

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Він продавав за 250-650 гривень доступ до програми, за допомогою якої громадяни могли створити будь-який документ, у тому числі змінити вік, додати фото чи підробити сертифікат про вакцинацію. До кібернетичного опору ковідній диктатурі долучаються діти.

За попередніми даними, до хлопця звернулись близько 30 клієнтів, що встигли придбати підроблену «Дію». Наразі всіх їх встановлює поліція, йдеться на сайті кіберполіції України.

Фейковий додаток юнак продавав у месенджері за суму від 250 до 650 гривень. Різниця в сумі залежала від функціонала та повноти дозволених змін у додатку. 

Підлітку платили на його електронний гаманець, що розташований на одному з платіжних сервісів у РФ, з якого потім виводив кошти на картковий рахунок. Після оплати підліток надсилав замовнику архів з програмним забезпеченням, клієнту лише залишалось його інсталювати на власний смартфон.

Поліцаї вилучили у юнака комп’ютерну техніку, смартфон, накопичувачі інформації та програмне забезпечення. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку», санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років. 

Нагадаємо, в жовтні у Запорізькій області викрили 21-річного чоловіка, який створив копію державного застосунку «Дія»

Процес пішов: на підході нові застосунки «Дія»
Процес пішов: на підході нові застосунки «Дія»
Наші інтереси: 

«Дія» не діє? Ось вам і держава в смартфоні:) Задля розробки та функціонування цього застосунку створили ціле міністерство, на яке уходять чималенькі кошти державного бюджету. Тепер цю халтуру  підробляють навіть діти. Зараз у цій «Дії» знаходяться дані громадян України, починаючи від нового пластикового паспорта і водійських прав, закінчуючи сумнозвісними сертифікатами вакцинації.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Comments

Ігор Маціон's picture

Якщо поліція викрила трьох творців альтернативної дії, а в поліції працюють точно не найкращі антихакери України, то скільки десятків чи сотень невикритих ще лишилося?

Звабити багатьох з отари - ось твоє завдання.