Portrait de Олена Каганець
Олена Каганець

Завтра – 15-ліття Всесвітнього дня вишиванки

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

В цей день українці усього світу одягають вишивану сорочку на роботу, навчання або просто на прогулянку. День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Цього року свято припадає на 20 травня. 

 Ідею Дня вишиванки у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина разом з одногрупниками та іншими студентами обрали один день, щоб всім разом одягти вишиванки.

З такої локальної ініціативи в наступні кілька років свято розрослось до всеукраїнського, а потім і до світового рівня. У День вишиванки у різних містах України та світу почали проводити цікаві акції, флешмоби, паради, виставки, фотосесії, тощо.

У Києві із 2008 року проходив Мегамарш у вишиванках. Виключенням став 2020-ий, рік оголошеної по всьому світу "пандемії": тоді Україну закрили аж до літа на так званий карантин.

У зв’язку з "обмежувальними заходами на період пандемії", цього року масових заходів знову проводитися не буде. Проте свято матиме певне тематичне спрямування й матиме локальні акції у різних містах України.

Ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки буде присвячено українській традиційній музиці та проблемам вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.

«Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, повязані з цими річками», – розповіла засновниця Дня вишиванки Леся Воронюк

 

 

Наші інтереси: 

Підтримувати цю гарну традицію. Популяризувати українську вишиванку, а також давню унікальну українську культуру.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творимо!

Наш розвиток у жовтні 2021: теологічна конференція спільноти НО, люди і тварини, оновлення сайту

У жовтні маємо остаточно завершити тему Homo intelis, опублікувати виступи учасників 41 конференції, оновити сайт і продовжити роботу над новою редакцією книги «Пшениця без куколю» (2022).

Commentaires

Portrait de Сергій Білецький

закипання окріпника починається з однієї бульбашки.щойно повернувся з центрального ринку.ходжу пішки, бо до метра без намордника не пускають злі чергові.в обидва кінці це 5 км.зустрів біля 50 гравців у вишиванках.роблю спостереження.вишиванка від володимира щербини справляє на перехожих більше враження.РаДіє