Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 625
  • Переглядів: 649

Дреди — які види бувають, тривалість плетіння на носіння, особливості догляду за зачіскою

Дреди або дредлоки – зачіска із пасм сплутаного волосся. З англійської на українську мову слово «дредлоки» дослівно перекладається як страхітливі локони. Та це не завадило їм завоювати велику кількість прихильників по всьому світу. Носять таку зачіску однаково як жінки, так і чоловіки.

Попри те, що дреди сьогодні користуються популярністю переважно серед молоді, вони мають дуже давню історію. Перші матеріальні знахідки було виявлено на території Північної Африки та Сомалі. Жителі Стародавнього Єгипту також носили дреди, про що свідчать наскельні малюнки та скульптури. Окрім Африки, така зачіска була властива племенам давніх германців, кельтів та тихоокеанських народів. Дреди носили і в Стародавній Індії, про що міститься згадка у Ведах. Зачіска із пасм сплутаного волосся посідає важливе місце у растафаріанстві – релігійному вченні ямайського походження. Вона символізує гриву лева – символ сили та мужності.

Дреди в сучасному світі

Якщо раніше дреди були наслідком відсутності засобів гігієни по догляду за волоссям (гребінця, щітки, шампуню), то сьогодні вони мають суто естетичне значення. Зачіску обирають креативні та сміливі люди, яким набридли буденні стандарти. Крім того, вона дає широке поле для експериментів із довжиною та кольором.

Знайти брейдера для плетіння можна сайті barb.ua. На сторінці "Дреди" зібрані найкращі майстри Києва. В профілі брейдера можна подивитися фото робіт, відгуки від клієтів. Перед тим, як записатися на процедуру, рекомендуємо проконсультуватися зі спеціалістом і дізнатися вартісь бажаної зачіски.

Дреди бувають небезпечними та безпечними, які в свою чергу поділяються на підвиди. Головна відмінність полягає в тому, що перші плетуться із власного волосся, а другі – із штучного з накладанням на власне. Сплутування та скручування – дуже великий стрес для живого волосся і шкіри голови. Процес плетіння небезпечних дредів досить болісний. Після розплітання волосся виснажене та не підлягає відновленню. Частіше за все його треба повністю зрізати.

Для плетіння безпечних дредів використовуються штучні аналоги волосся: канекалон, шерсть або натуральне «донорське» волосся. Виготовляються заготовки зазвичай в заводських умовах, оскільки деякі види надзвичайно тоненькі і плести їх власноруч дуже копітка праця.

При виборі матеріалу, який буде вплітатися, треба керуватися фактором сумісності та комфорту кожного окремого клієнта. Канекалон та натуральне волосся можуть викликати алергію чи особисту непереносимість, а шерсть набуває неприємного запаху навіть після найменшого контакту з водою. Також натуральні матеріали коштують дорожче, чим штучні.

Найбільш розповсюдженим штучним матеріалом вважається канекалон. Велика перевага канекалону – широка палітра віддітнків на будь-який смак.

Види безпечних дредів

Джа дреди

Найтонший вид. Їх довжина сягає близько 80 см (до талії) та не піддається укороченню. Підходять для натурального волосся довжиною від 5 см, але найкраще будуть виглядати на довжині 15 см і більше. Належать до дредів швидкого плетіння (4–6 годин) і вплітаються як звичайна коса – методом вісімки. Всього в одному елементі можуть бути одразу 2 або 3 кольори, які можуть розташовуватися спіраллю чи з плавним переходом відтінку від одного до іншого.

Се та Де дреди

Повна назва англійською Single dreads та Double dreads. Головна відмінність се та де дредів – кількість вільних кінців. Се дреди мають один вільний кінчик, де дреди – два. Обидва види товще за джа дреди. Вплітаються також вісімкою.

Тривалість плетіння та носіння

Плетіння дредів – процес тривалий. Він може займати від 4 до 10 годин в залежності від кількості пасом та довжини волосся. Плететься така зачіска професійним майстром.

Носяться безпечні дреди 2–3 місяці в залежності від швидкості росту волосся. Потім можна зробити глибоку корекцію у майстра і носити ще певний час. Раз на місяць необхідно відвідувати майстра – робити корекцію-підплетіння , адже волосся відростає у коренів та розпушується під час миття.

Догляд

Плетіння, як і волосся, потребують регулярного догляду, але інтервал між процедурами миття голови повинен бути не менше 1–2 тижнів. Шампунь треба попередньо розвести у воді. Пінну суміш нанести на дреди і промити. Гарним рішення буде використання дігтярного шампуню або мила, але не кожен наважиться на цей засіб через його специфічний запах.

Бальзами-кондиціонери не використовуються. Дреди висихають довше, ніж розплетене волосся. Цей фактор необхідно врахувати, щоб правильно спланувати час. Можливе використання фену. Дреди – готова зачіска, їх не потрібно розчісувати. На ніч бажано надягати легку атласну хустинку чи шарфик задля уникнення тертя з подушкою.

Коли плетіння набриднуть – їх можна розплести у будь-який час. Самостійно цього робити не варто, адже можна зашкодити волоссю, тому необхідно відвідати свого майстра.

Переваги та недоліки зачіски

Плюси:

  • екзотична зачіска, яка не залишить вас без уваги;
  • немає необхідності розчісування волосся, збільшення проміжку часу між процедурами миття;
  • велика палітра кольорів штучного матеріалу – канекалону.

Недоліки:

  • тривалий час плетіння та регулярні корекції;
  • висока ціна;
  • відсутність розуміння такого авангарду в деяких закладах, як наприклад, у школі.

Незважаючи на всі переваги та недоліки зачіски, рішення – плести чи не плести дреди – винятково за вами.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Панас Дивний.
0
Ще не підтримано

Мені такі зачіски нагадують безхазяйських собак у яких шерсть після линьки не вичісується, а збивається у такі пасми. Для того , щоб бути креативним і сміливим необов"язково мати у себе на голові такі "бебехі".

Коментарі

Зображення користувача Панас Дивний.
0
Ще не підтримано

Мені такі зачіски нагадують безхазяйських собак у яких шерсть після линьки не вичісується, а збивається у такі пасми. Для того , щоб бути креативним і сміливим необов"язково мати у себе на голові такі "бебехі".