Богдан Лакомський's picture
Богдан Лакомський

Понад 4 мільярди євро потребує Україна для модернізації ТЕС

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Міненерго заявляє про потребу модернізації системи ТЕС в Україні із необхідними інвестиціями у розмірі 4 мільярдів євро.

Україна 30 форум

Про це розповів заступник міністра енергетики Максим Немчинов на форумі "Україна30. Екологія". 

Наразі Україна продовжує виконувати Національний план із скорочення викидів великими спалювальними установками, проте за відсутності поступу з 2025 року ми почнемо перевищувати показники – для модернізації потрібно 4,3 млрд євро, заявив Немчинов.

"На сьогодні ми не перевищуємо наші міжнародні зобов’язання по жодному з викидів. Але вже починаючи з 2025 року, якщо ми нічого не будемо робити, ми будемо перевищувати ці показники, і це призведе до порушення наших зобов’язань"

 Станом на сьогодні у Нацплані передбачено проведення модернізації понад 90 установок. Операторам, для виконання плану на цих установках, необхідно інвестувати 4,3 мільярди євро.

У відомстві наводять приклад Європи, де за 1990-2016 роки в екомодернізацію інвестували за рахунок державної допомоги. Зокрема, у Німеччині – 19 млрд євро, Польщі – 11 млрд євро, Чехії – 7 млрд євро.

В подальшому необхідно йти шляхом оптимізації обладнання, яке працює на вугіллі, та його модернізації в тій кількості, яка необхідна для безпечної та сталої роботи енергетичної системи. Вся інша генерація має будуватися вже з урахуванням екологічних вимог і не використовувати викопні види палива.

"Зараз міністерство працює над розробленням механізм фінансування заходів із екомодернізації – за рахунок чого ми будемо проводити екологічну модернізацію обладнання", - підсумував заступник міністра.

 

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...