Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Hits: 0

В литовському місті Таураге відкрито перший лазерний тир

Спецтема:

Tauragės  progimnazijos patalpose buvo atidarytas lazerinės šaudyklos treniruoklis. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo rajono meras Sigitas Mičiulis, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Šaulių sąjungos vadas atsargos pulkininkas-leitenantas Liudas Gulbinas, kiti Tauragės apskričių savivaldybių merai.

Представники Союзу стрільців, муніципальнi мери з північно-західного регіону Литви та інші почесні гості зазначали, що сьогодні готовність достойно захистити свою Вітчизну актуальна не лише в Литві. До речі, у Литві молоді люди мають дев'ять місяців регулярної обов'язкової військової служби. Сейм відновив дію закону у 2015 році. 

Це було зроблено у зв'язку зі зміненою геополітичної ситуації та національної безпеки і зростанням ймовірних загроз.

Якщо повернулася служба за призовом, то є необхідність допризовної підготовки молоді. Це також спрямовано на зміцнення і прискорення заповнення військових частин підготовленими професійно солдатами.

Ось такі навчальні центри із сучасними лазерними тирами мають стати навчальною базою для цивільної молоді, щоб можна було ефективно сформувати резервну армію у відповідності до підготовленої стратегії, щоб забезпечити належну підготовку громадян для захиститу своєї країну. Про це у своєму виступі на відкритті цього центру у місті Таураге сказав Міністр національної оборони Литви  Юозас Олекас. Про це також говорили депутати Сейму та інші політики та військові, що були на заході .

У церемонії відкриття тиру також взяв участь мер міста  Таураге Сігітас Miчюліс і командир Стрілецького Союзу підполковник запасу Людас Гулбінас.

Лазерний стрілецький тренажер встановлено Каунаським технологічним університетом, зусиллями вчених факультету оборони на чолі з професором Альгімантасoм Федаравічюсом.

Це перший у Литві  симулятор такого класу, встановлений у цивільному об'єктi і доступний для студентів і громадськості.  

Фінансову підтримку надавало місцеве самоуправління, а вартість втілення цього проекту склала 40000 євро.

 Мер Таураге Сігітас Мічюліс  на церемонії відкриття відзначив: 

"Це прекрасна співпраця муніципального і неурядового сектору. Я вважаю, що ми зможемо обладнати лазерний тир ще й рухомими мішенями. Об'єкт буде відкритий для громадськості Таураге, щоб патріотично виховувати молодь і привернути увагу туризму".  

Під час церемонії відкриття мер Таураге Сігітас Мічюліс та інші  муніципальнi мери обговорили з міністром оборони можливість організації дитячих таборів. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...